Yeniden Refah’ın MKYK üyesi Akyüz’den kritik ‘Murat Kurum’ çağrısı!

  • Haber7 – ÖZEL

“Erbakan hocam olsaydı Murat Kurum’u desteklememizi isterdi” çıkışıyla gündem olan Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Abdurrahman Akyüz, sözlerinin ardından partisi tarafından disipline sevk edildi.

Akyüz, disipline sevk kararı ve yerel seçimler hakkında Haber7’ye önemli açıklamalarda bulundu.

ERBAKAN HOCA OLSAYDI DEVAM ETTİRMEK İSTERDİ, HATTA YÖNETİRDİ

Yaklaşık 35-40 yıldır ‘Sakaryalılar Grubu’nun içerisinde olarak Milli Görüş’ün merhum kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yanında bulunduğunu söyleyen Abdurrahman Akyüz, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamasını tekrar etti ve “Erbakan Hoca olsaydı Cumhur İttifakı’nın devam ettirilmesini isterdi, hatta onu yönetirdi de.”  diye konuştu.

‘İMAMOĞLU İYİDİR’ DİYENE BİR ŞEY DEDİNİZ Mİ?

Kendisinin disipline verilmesinin talihsiz bir durum olduğunu belirten Akyüz, kararı verenlere tepki gösterdi. Akyüz, “Disiplin kararı onlar açısında çok bahtsız bir şey. Bunu kim başlattıysa onu sevk etmek lazım. Öyle de olacaktır, buna inanıyorum. Diğer bir takım kişiler, MKYK üyeleri, genel başkan yardımcıları ‘Ekrem İmamoğlu iyidir, şöyledir, böyledir’ diyor. Ona bir şey demiyorsun. Biz de ‘Aklın yolu bir. Bizim tabanımız AK Parti tabanı. AK Parti ile Yeniden Refah arasında bir fark yok. Bu ittifakın devam etmesi lazım’ diyoruz.” ifadelerinde bulundu.

İTTİFAKTA KALIP 30 MADDEYİ TATBİK ETMEMİZ LAZIM

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılırken AK Parti ile imzalanan 30 maddelik protokolü hatırlatan Akyüz, “30 maddelik anlaşma yaptık biz. 30 maddeyi nereye koydun, takip etmen lazım. Bunların tatbik edilmesi lazım, bunların sözünü verdin, millet de seni milletvekili yaptı. Akıllı bir siyaset yapmak lazım. Bu yapılan şey akıllıca değil. Yani sen ittifakı bırak, 2 tane belediye iste. Yani böyle bir şey olmaz. Bunlar akıllıca yapılan işler değil.” dedi.

AK PARTİ’Yİ ZAYIFLATIP CHP’YE OY KAZANDIRACAKSINIZ

Özellikle büyükşehirlerde ittifak yapılması gerektiğini kaydeden Akyüz, şöyle konuştu:

DİSİPLİNDEN FATİH ERBAKAN’IN HABERİ OLMAYABİLİR

Yeniden Refah Partisi’nde bir grubun partiyi yönetmeye çalıştığını ifade eden Akyüz, disipline sevk kararıyla ilgili Fatih Erbakan’ın haberi olamayabileceğini söyledi. Kendi başına hareket eden bu grupların partiye ve Fatih Erbakan’a zarar verdiğini vurgulayan Akyüz, “Fatih Erbakan’ın disiplin sürecinin başlatıldığından haberi olup olmadığını bilmiyorum. Belki de haberi olmayabilir. Çünkü bizim partide kontrol dışı, kendi başına buyruk hareket edenler var. Böyle ona da zarar veriyorlar. Herhangi bir yazı gelmiş değil. Sadece sosyal medyada açıklamayı gördüm. Kendi kafalarına göre yazıp çizmiş olabilirler. Bazı kişiler kendini ağa, paşa zannediyor. Kendi başlarına partiyi yönetmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.

PARTİ İÇERİSİNDE BİZİ DESTEKLEYENLER, ONLARI TENKİT EDENLER OLDU

Disipline sevk edildiğinde yapılan açıklamasının ardından kendisine destek mesajları geldiğini söyleyen Akyüz, “Parti içerisinde bizi destekleyen onları tenkit edenler, bizi arayıp onların aleyhinde ‘Yazıklar olsun.’ diye tepki gösterenler oldu.” dedi.  

İTTİFAK RUHUNU DEVAM ETTİRMEKTE FAYDA VAR

İttifak ruhunun devam ettirilmesinin önemli olduğunu kaydeden Akyüz, “Genel seçimlerde alınan ittifak kararı çok doğruydu. Sunduğumuz 30 tane madde kabul edildi. Bize düşen bu maddelerin tatbik edilmesini sağlamak, ittifakın devamını sağlamak. Devletçilik böyle bir şey. Siyaset akıl işidir, millete hizmet meselesidir. 30 tane maddeyi koyduk, onları takip edip gerçekleşmesi için çalış. İstanbul seçiminin kritik bir önemi var. Ayrıca ittifak ruhunu devam ettirmenin faydası var. İttifakı bozucu, ayrıştırıcı bir pozisyon takılmamak lazım.” ifadelerinde bulundu.

ERBAKAN’IN HAYALLERİNİ ERDOĞAN GERÇEKLEŞTİRDİ

Akyüz, merhum Erbakan Hoca’nın projelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hayata geçirildiğine vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

REFAH DA AK PARTİ DE BİZİM PARTİMİZ

Yeniden Refah Partisi’nin siyasi kimlik olarak AK Parti’ye yakın olduğunu, taban olarak da birbirine benzediklerini belirten Akyüz, Erbakan Hocanın AK Parti’de siyaset yapan talebeleriyle ilgili müspet görüşlerini hatırlattı.

YRP MKYK Üyesi Akyüz, şunları kaydetti:

YENİDEN REFAH SEÇMENİ CHP’YE SEÇİM KAZANDIRMAZ

Yeniden Refah’ın tepe kadrosundaki Akyüz, 31 Mart’ta Yeniden Refah seçmeninin Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum’a oy vermesi gerektiğini tekrarlayarak sözlerini şöyle tamamladı:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x